Przedszkolaki i osiołki

Przedszkolaki i osiołki

03.06.14 lubachowskie osio≥ki: Linda, Syria i Indianka spędziły cudowne popołudnie z przedszkolakami z Puchatkowej Załogi. Mimo kapryśnej pogody, osiołki dotarły do Wrocławia, by wywołać uśmiech na małych buziach. Wesołym przejażdżkom – choć w deszczu – nie było końca. Teraz osiołki w Lubachowie czekają na swoich nowych przyjaciół.

Natomiast 06.06.14 ciepłe przyjęcie zgotowały też naszym ośliczkom: Miki, Malcie i Indiance maluchy z Przedszkola nr 63 we Wrocławiu. Osiołki wspólnie z dziećmi spędziły kilka bardzo miłych godzin. Mamy nadzieję na więcej tak fantastycznych spotkań.
A dlaczego przedszkolaki tak otwarcie podchodzą do osiołków i tak szybko nawiązują się przyjaźnie? Przypominamy tylko kilka faktów, które mogliśmy w praktyce obserwować:

  • po pierwsze – wygląd: osiołek jest dużo mniejszy od konia, dzięki czemu nie wzbudza u dzieci lęku, zwłaszcza w tym pierwszym (tak ważnym) kontakcie czy też w momencie dosiadania. Łatwiej jest go objąć i przytulić, a jego miękkie futro dostarcza silnych bodźców dotykowych
  • po drugie – chód: jest on dłuższy i powolniejszy, bardziej kontrolowany i nie powoduje wstrząsów
  • po trzecie – charakter: osiołek w pracy wykazuje się cierpliwością, pokorą i posłuszeństwem, lubi czuć się ważny i pomocny, nie lubi samotności, znanym sobie osobom okazuje sympatię i przywiązanie, to zdecydowanie towarzyskie i ciekawskie zwierzę, okazujące radość na widok odwiedzających go osób (zwłaszcza jeśli mają ze sobą marchewkę, jabłuszko lub sucharek)
  • po czwarte – bezpieczeństwo – jest mniej płochliwy od konia i z charakterystycznym dla siebie uporem dąży do realizacji powierzonych mu zadań, chośby takich jak spacer z dzieckiem na grzbiecie.