Zagroda u Kochana

Zagroda u Kochana

Pomysł naszego gospodarstwa zrodził się już w roku 2000, kiedy byliśmy narzeczeństwem. Odwiedziliśmy strony rodzinne Joasi, gdzie mieszkali jej pradziadkowie i zachwyciły nas tutejsze krajobrazy. Szybko staliśmy się posiadaczami małego drewnianego domku usytuowanego nad rzeką Kamionką w okolicach Ostrowca Świętokrzyskiego. O zamieszkaniu nie mogło być mowy aż do 2005 r. Wtedy to dokupiliśmy podupadłe gospodarstwo od dalekiej rodziny, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie posiadanej przez nas działki.
Za sobą zostawiliśmy życie miejskie w Stalowej Woli, pracę w hucie Henia i w szkole Joasi. Jedyne, co mieliśmy to wielkie plany i mnóstwo zapału.
Pierwszymi zwierzętami, które sprowadziliśmy zaraz po naszej przeprowadzce były kozy. Potem wreszcie pojawiły się konie, dla których prowadzimy pensjonat, wreszcie króliki, koty i psy.
Duże łąki z soczystą trawą, swoboda dla zwierząt, cisza i czyste powietrze stanowią niezaprzeczalne atuty naszego siedliska.
Nasze kontakty z Domem Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II stanowiły przyczynek do podjęcia decyzji o zakupie pary osiołków. Codzienny kontakt z niepełnosprawnymi dziećmi, osobami chorymi i cierpiącymi sprawiły, iż szukaliśmy formy działalności, która mogłaby ich wesprzeć. Z onoterapią oraz hodowlą osłów wiążemy duże nadzieje, pierwsze doświadczenia pokazują nam, że naprawdę warto.

Kontakt z nami:
zagroda.ukochana@gmail.com
numery telefonów:
501-595-353
506-026-717

Odwiedź nas na Facebook

 

 

Zobacz na mapie:

Powrót