Hodowla Osłów Lubachów

Hodowla Osłów Lubachów

To jedna z największych hodowli w Polsce. Ilość osobników jest  zmienna, ale waha się w granicy 20 szt.PSHOnoterapia

Hodowla rozpoczęła swoją działalność w 2009 roku, kiedy to Krzysztof Słupski przywiózł z Rumunii  14 klaczy, ratując je przed rzezią. Wraz z żoną Katarzyną stworzyli miejsce niezwykłe – raj dla osłów (żyją one w warunkach półnaturalnych na obszarze ok. 5h łąk, lasów i zarośli) i enklawę ciszy i spokoju dla licznych miłośników tych zwierząt przyjeżdżających ze wszystkich zakątków Polski.

Osły sprawiły, że prowadzony  przez Katarzynę i Krzysztofa Pensjonat Mariaż w Lubachowie jest miejscem gdzie można zaprzyjaźnić się z kłapouchami, poznawać ich zwyczaje, spacerować w ich towarzystwie po urokliwej okolicy podnóża Gór Sowich. Doświadczając każdego dnia terapeutycznego oddziaływania osłów na człowieka  postanowili wdrożyć w swoją działalność zajęcia z onoterapii. Ta mało znana jeszcze forma terapii cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do Lubachowa z wielką radością przyjeżdżają dzieci zdrowe i z różnymi formami niepełnosprawności na spotkania rekreacyjne z towarzyskimi osiołkami, na terapię indywidualną i grupową jak również tygodniowe  turnusy np. logopedyczno-onoterapeutyczne.

Pensjonat Mariaż (www.mariaz.com.pl ) dysponuje bazą hotelową (30 miejsc), więc serdecznie zaprasza wszystkich tych, którzy nie mieli jeszcze okazji zaznajomić się z osłami i przekonać się na własnej skórze, że krążące na ich temat stereotypy są dalekie od ich prawdziwej natury.

502 520 487
506 599 306

Zobacz na mapie:

Powrót